Julian Lesiński – piosenkarz, aktor oraz dziennikarz radiowy. Pochodzi z Radomska, ale od kilku lat mieszka w Białymstoku. Laureat krajowych i międzynarodowych festiwali wokalnych.

W swojej autorskiej twórczości stawia na współczesne popowo-elektroniczne brzmienia. Doświadczenie sceniczne oraz wokalne zdobywał m.in. pod okiem krakowskich artystów i to tam, na scenie Teatru Ludowego, miał miejsce jego debiut aktorski. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki aktorskiej i literackiej, a jego największym sukcesem jest zwycięstwo w ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Retro w Odessie na Ukrainie oraz udział w finale litewskiego talent show „Music Talent League” emitowanego w LRT w 2019 roku.

Julian jest wielkim fanem Eurowizji, ubiegał się o możliwość reprezentowania w tym konkursie San Marino, zajmując w głosowaniu internautów trzecie miejsce. Występował także w duecie z Magdaleną Tul na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Artysta zdobył tytuł „Osobowość Roku 2018” woj. podlaskiego w kategorii Kultura w plebiscycie Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej za wybitne osiągnięcia na międzynarodowych konkursach wokalnych oraz za singiel „Affinity”, który został wykonany m.in. podczas białoruskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Wokalista obecnie przygotowuje się do kolejnych zagranicznych koncertów. Pracuje także nad swoim nowym materiałem muzycznym.

Prywatnie daje się poznać jako miłośnik psów, gotowania i języka niemieckiego. Jego dużą pasją jest dziennikarstwo muzyczne, sam był redaktorem autorskich audycji w Radiu Akadera.

Więcej o Julianie Lesińskim na stronach:
www.youtube.com/channel/UCEfHJ724mg0eLR-c7Hhf_Hw
www.facebook.com/julianlesinski
www.instagram.com/julianlesinski

Koszyk na zakupy