Jest ich pięciu i każdy z nich kocha się w czymś innym:
Daniel „Kebab” wybrał gitarę, tak tak, też z racji jej kształtów.
Tomek „Wróbel” postawił na przemoc – bije namiętnie perkusję.
Wojtek „Wojtas” twierdzi, że tylko gitara basowa może dać mu spełnienie.
Wiktor „Wujek” nie z jednego pieca chleb jadł, ostatecznie pozostaj
e w bliskim kontakcie z gitarą.
Piotr „Kleem” jest przekonany, że najlepiej sypia się z mikrofonem, który podobno lubi, gdy się do niego krzyczy.


A wszystko zaczęło się w 1999 roku, kiedy to wystartowali z pierwszym wspólnym projektem, grali sporo koncertów i na maksa wpadli w rockandrollowe życie. Po drodze ten kochający się w gitarze postanowił wkroczyć na kolejny poziom, stąd Cathleen. I dokładnie w 2005 nagrali jeden ze swoich pierwszych utworów „The Pain Inside”. Potem przyszły ciężkie czasy, ponieważ zawiesili działalność, aż na kilka lat! Postanowili zasadzić drzewa, wybudować domy oraz spłodzić dzieci. Kiedy te ostatnie trochę podrosły, wrócili na rockową scenę w 2015 roku, aby pokazać, że wiek dodaje tylko charakteru, a przeżarty rdzą głos może znowu porwać tłumy. W 2016 weszli ponownie do Studio Hertz Białystok aby nagrać singla oraz Epkę. Singiel „Cathleen” był promowany w kinach na terenie Polski podczas wyświetlania filmu „Ostatnia Rodzina”, rozszedł się w nakładzie 5 000 szt. W roku 2017 zespół własnym nakładem pracy wydał EPkę „sun dies in the east” z 6 autorskimi piosenkami.
W ostatnich latach można było ich spotkać np. na Ursynaliach – Open Stage, gdzie zagrali m.in. z Farben Lehre i Kamilem Bednarkiem.
Gra wiele koncertów, startują z powodzeniem w przeglądach i festiwalach. Ich utwory grane są nie tylko w Polsce, ale także i poza granicami Polski m.in. w Meksyku, USA Kaliforni, Kanadzie, Chinach czy na Filipinach. Zespół grał przed takimi gwiazdami jak: Lady Pank, Coma, Pidżama Porno, Patrycja Markowska, Golden Life, Lipali, Lech Janerka, Strachy na Lachy, Ptaky i tak jeszcze można by długo wymieniać. Znajomość z liderem zespołu Trauma zaowocowała gościnnym występem na płycie zespołu Lafayn, a współpraca z WP.PL zaowocowała nagraniem muzyki do gry Armobiles czy występem na kilku charytatywnych koncertach WOŚP.

Więcej o Cathleen dowiecie się na stronach:
www.facebook.com/ekipaCathleen

Głosowanie SMS - 7148 oko . 19 koszt 1PLN + 23%VAT
Cathleen 9%
Koszyk na zakupy