MIASTOVY, a właściwie Emil Toczyski, to pseudonim artystyczny, który wydźwiękiem swoim wskazuje, iż głównym miejscem wychowania wokalisty jest duże miasto – a konkretnie stolica naszego muzycznego kraju – Warszawa.

Od 7. roku życia muzyka, poza sportem, jest największą pasją artysty. Kompozycją zaczął zajmować się od momentu ukończenia 4. roku w Szkole Muzycznej I-go stopnia. Dotychczas był twórcą wielu hitów w gatunkach od popu, aż po muzykę taneczną, w której wyśmienicie się odnalazł. Podczas współpracy z Aleksandrą Jabłonką powstały m.in. „Zasady”, gdy na horyzoncie pojawiła się formacja B-QLL kilka miesięcy później już świętował wraz z zespołem otrzymanie Złotej Płyty, a następnie Platynowej za singiel „Tak Tak Żono Moja”. Następnie narodziły się kolejny utwory „Janusz i Grażyna” oraz „Moje Santa Fe”.

W międzyczasie we współpracy z ShanteL zrodził się pomysł na kreatywnego oraz nowoczesnego podejścia do disco polo – tak powstał utwór „Da Da Daj”. Chwilę później zawiązał się solowy projekt kompozytora, producenta oraz twórcy – MIASTOVY. Pierwszym singlem stała się nietypowa „Dziewczyna w Mini”, a kolejny – bardziej klubowy i taneczny projekt – pojawi się już w grudniu. Jak zapowiada artysta „utrzymany będzie w klimacie połączonego disco, electro oraz klasycznego folku”. Będzie baaardzo tanecznie, ale nadal humorystycznie.
Jeśli czekacie na efekty, to musicie uzbroić się w cierpliwość! Kolejne dzieła znajdują się obecnie w „fabryce” kompozytora i są „dopieszczane”.

Więcej na temat zespołu na stronie: www.facebook.com/miastovy.official

Głosowanie SMS - 7148 oko . 24 koszt 1PLN + 23%VAT
Miastovy 10%
Koszyk na zakupy