Grupa Dollz (dawniej Dolls Insane) powstała w 2011 roku. Wtedy to wokalistka, Paulina Kut, wystąpiła solo w talent show TVN – X Factor, gdzie brawurowo wykonała utwór Bjork. Nie dało jej się nie zauważyć. Po programie, Maciej Pawełczyk (gitarzysta) proponuje jej współpracę. Niebawem do tej dwójki dołącza reszta zespołu.

Pierwszym utworem, do którego powstał klip zrealizowany na Warszawskiej Pradze, jest „Every Street”. W 2012 roku zespół odwiedza Las Vegas, gdzie powstaje klip do utworu „Tory”. W teledysku gościnnie wystąpił Adama „Nergal” Darski, lider grupy Behemoth.
Pod koniec 2013 zespół nagrywa utwór „Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce popularnego programu „Kossakowski. Szósty Zmysł „. Piosenka jest napisana w języku wymyślonym przez Paulinę. Powstaje do niej teledysk z ujęciami z Ukrainy.
22 września 2014 ukazuje się EPka pod tytułem „Taa…” (MJM Music PL), który promuje utwór „Czy Ktokolwiek?”, w teledysku do którego Paulina parodiuje talent show, w którym niegdyś wystąpiła.

W 2017 roku ukazuje się płyta „Sz…Sz..Sz…”, którą zapowiadał singiel „Diament Mój”. Co ciekawe, utwór pojawił się też w czołówce bardzo popularnego serialu „Złomowisko PL” na antenie Discovery Channel. Kolejny numer pokazał nieco inne oblicze zespołu. „Lawju Bejbe” odstaje od dotychczasowych kompozycji zespołu. Jest parodią zarówno muzyczną jak i obrazkową lekkich łatwych i przyjemnych piosenki o miłości.

Chwilę później zespół wydał kolejnego singla „Lukier”. Ostatnim singlem, który zamknął promocję albumu „Sz…Sz…Sz… ” jest utwór „Nibyland”, którego produkcją zajął się szwedzki producent, Marcus Backman. Z tym utworem zespół wystąpił na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2018 r. w koncercie Debiuty.

Członkowie zespołu:

Paulina Kut – wokal
Maciej Pawełczyk – gitara
Krystian Kwaśny – perkusja
Aleksander Renda – bas

Więcej o zespole:
DollZ na Facebooku
DollZ na YouTube
DollZ na Instagramie

 

 

Głosowanie SMS - 7148 oko . 38 koszt 1PLN + 23%VAT
Rock&Roni 2%
Koszyk na zakupy