BATNA to twór muzyczny składający z pięciu różnych osobowości, a w całość połączyła ich wspólna pasja do mocnego gitarowego grania. Muzyka tworzona przez zespół jest pełna emocji, tłustych riffów i metalowych pazurów. Każdy z granych utworów ma swój mocny przekaz, który ukryty został w tekstach. Grupa powstała w 2020 roku w Jastrzębiu – Zdroju, a jego nazwa pochodzi od angielskiego Best Alternative To a Negotiated Agreement, co dosłownie znaczy najlepszą alternatywę w sposobie negocjacji w porozumiewania się. Nie od dziś wiadomo, że muzyka jest najlepszym sposobem na znalezienie wspólnego język ze społeczeństwem. Dość oryginalna nazwa, spowodowała , że ludzie często słyszeli ze sceny „BATMAN”, a nie BATNA. Uspakajamy wokalista nie odgryza głów nietoperzom podczas koncertów – bo i takie sugestie się zdarzały.

W lipcu 2021 roku zespół został zwycięzcą Antyfestu Antyradia, otrzymując prestiżową nagrodę
„Złotej Kosy” – jednej z najbardziej prestiżowych nagród gitarowych brzmień. Wygrana nie tylko zaowocowała dużym krokiem naprzód, ale dała chłopakom szansę zagrać na dużej scenie podczas Festiwalu Pol’and’Rock 2021. BATNA dzięki swojej otwartości, bardzo szybko pozyskała liczną grupę fanów zwanych Batna’rianami wyznawców ewangelii wg Cinka. Grupa zapisała się na kartach historii koncertowych w kategorii zespołu najszybciej sprzątającego sprzęt ze
sceny po koncercie – zrobili to w 2 minuty, jak dotąd jeszcze nikomu nie udało się tego rekordu
pobić. 

W roku 2022 BATNA zostaje laureatem trzeciego miejsca w plebiscycie na „Złotego Bączka”.
Niedługo po tym, zespół rejestruje materiał na pierwszy album zatytułowany „Niechciani”, który
ukazał się 29 października 2022 i rozpoczął trasę promocyjną „NIECHCIANI TOUR”. Utwory zawarte na tej płycie są silnie osadzone w mocnej, rockmetalowej konwencji, gdzie drapieżne groovowe riffy puentowane są pejzażami wyrazistych, niebanalnych melodii, a polska warstwa liryczna dotyka bardzo różnych tematów, zostawiając słuchaczowi pole interpretacji.

W skład zespołu wchodzą:
Marcin Zmorzyński – wokal, Łukasz Biedroń – gitara prowadząca, Łukasz Pierwoła – gitara
rytmiczna, Piotr Antos – gitara basowa, Sławek Biernat – perkusja.
DOROBEK zespołu:
20.08.2022 – klip do utworu „Niechciani”
08.10.2022 – klip do utworu „Bliźniak”
29.10.2022 – premiera albumu „Niechciani”

Ulubione wyrażenia zespołu:
„Skarbeczki, Sakrbunie”, „Zróbcie Kołtun pod scenę”

Tutaj można nas zobaczyć i poczytać:
www.facebook.com/batna.band/
www.instagram.com/batna_official/

Głosowanie SMS - 72601 oko.50 koszt 2PLN + 23%VAT
W innym stanie 4%
Koszyk na zakupy